У центрі соціального життя – взаємодія людей, а індивід і група – сукупність соціальних зв’язків, що породжують складні соціальні структури: особистість, індивід, суспільство, культура, держава, право, мораль, наука, мистецтво, родина тощо.
Аграрні суспільства зробили можливим і доцільним зростання міст, в яких жили люди, які прямо чи опосередковано продавали свої вміння за с/г продукцію тих, хто залишав працювати на землі. Саме суспільство часто складалося з кількох таких міст і приміських зон, з’єднаних докупи за допомогою періодичних демонстрацій сили центральною владою.
Спеціальні соціологічні теорії – області соціологічного знання, котрі мають своїм предметом дослідження відносно самостійні і специфічні підсистеми суспільного цілого (етносоціологія, соціологія молоді, міста тощо), відносини і окремі сфери життєдіяльності (соціологія праці, побуту, соціальна психологія тощо), інститути (соціологія громадської думки, соціологія Суспільство сім’ї, освіти тощо), процеси (соціологія організації, конфліктологія тощо) – тобто галузеві знання.
Визначення соціальних інститутів та їх роль у життєдіяльності суспільства. Інститут – технічне утворення, особливий учбовий заклад, а ширше – сукупність соціальних норм.
Виділення в окремі сфери соціального життя економіки, науки, релігії, культури і політики;
інші соціальні норми) — забезпечує взаємодію індивідів, безпеку суспільства та людини, громадський
розвиток та існування людини неможливі. Суспільство виникає одночасно як
Залежно від критеріїв соціологи по-різному визначали типи суспільств. Наприклад, беручи за головну ознаку писемність, їх поділяли на писемні та дописемні.
суспільства може тільки державна організація. Держава виникає як соціальний інститут, покликаний
Найважливіші спільноти — сім’я, громада, стан, клас, народ, нація.
Первісне, індустріальне, традиційне суспільство і т. д.
Городницькі суспільства. Можна припустити, що раніше, ніж полювання та збиральництво перестали бути основними способами здобуття засобів до життя у певних суспільствах. Ці суспільства десятки тисяч років.
— рольовий характер взаємодії (очікування та поведінка людей зумовлюються їх суспільним статусом і соціальними функціями);
Поняття суспільства. Суспільство - це об'єднання людей, яке має такі чотири ознаки: